Зловживання із бронюванням складають не більше як 10% від усіх підприємств — Свириденко

Зловживання із бронюванням складають не більше як 10% від усіх підприємств — Свириденко

Аудит щодо бронювання військовозобов’язаних працівників на критичних підприємствах влада ініціювала через те, що починаючи з липня цього року кількість заброньованих чоловіків почала “динамічно зростати”.

Наразі зловживання із бронюванням складають не більше як 10% від усіх підприємств. Про це у коментарі Суспільному розповіла перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

“Ми розуміли, що у нас є сигнали з боку людей, які працюють в областях, що іноді їм здається, що недобросовісно підприємствам надається статус критичності (для економіки України — ред.). Ми почали цей аудит на рівні військово-цивільних адміністрацій, які мають право надавати й визнавати критичність, і на рівні міністерств”, — сказала посадовиця.

Перевірка досі триває

За словами Свириденко, ця перевірка досі триває, а з усієї кількості українських підприємств статус “критичних” є лише у 12%.

“І ці 12% підприємств генерують 67% доходів в державному бюджеті. Це говорить про те, що бронювання як система — працює. Ми бачимо, що тут є зловживання, але вони складають не більше 10%. Я думаю, навіть 5-6% із того, що ми зараз бачимо”, — пояснила міністерка економіки.

Вона зазначила, що в першу чергу йде аудит тих підприємств, які подавали та заявляли одні дані по рівню заробітної оплати зі сплаченими податками, а потім різко змінили її, або стрімко наростили штат у тих секторах, де на 100% дозволено бронювання працівників.

Раніше членкиня комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардепка від фракції “Голос” Соломія Бобровська у коментарі Суспільному розповідала, що комітет обов’язково запросить у Міноборони дані щодо бронювання після аудиту.

Крім цього у коментарі Суспільному перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк, який ініціював аудит на засіданні уряду, повідомив, що до 15 листопада в Україні мають провести аудит “критичних” підприємств, які отримали такий статус від органів місцевого самоврядування. До комісії мають включити військових. Якщо підприємство виявиться “не критичним для держави”, то бронювання переглянуть.

Він також заперечив інформацію про призупинення бронювання. Також, за його словами, в Україні наразі понад мільйон заброньованих чоловіків.

Що цьому передувало

9 жовтня видання The Page опублікувало текст рішення уряду, який до 15 листопада призупинив дію деяких положень щодо визначення критично важливих підприємств.

У документі зазначається, що до 15 листопада планується проведення аудиту рішень про визначення критично важливих підприємств та організацій. Результати перевірок має проаналізувати Мінекономіки й до 20 листопада поінформувати уряд.

“Європейська правда” з посиланням на власні джерела повідомила, що рішення прийняли через те, що президент України Володимир Зеленський обурився бронюванням від мобілізації 1,5 мільйона людей.

вгору