У РФ розпочався третій раунд ядерних навчань
- Опубліковано в Суспільство
- Друк
Навчання спрямовані на “підтримку готовності військ до виконання бойових завдань”.
Російські військові в середу, 31 липня, розпочали третій раунд навчань із застосуванням тактичної ядерної зброї. Про це пише АР, передає Суспільне.
Міністерство оборони Росії заявило, що в навчаннях візьмуть участь підрозділи центрального і південного військових округів, озброєні ракетами малої дальності “Іскандер”. Вони відпрацьовуватимуть отримання ядерної зброї зі сховищ і розгортання її у визначені райони пуску.
У маневрах також візьмуть участь підрозділи військово-повітряних сил, які оснастять свої бойові літаки ядерною зброєю і виконають патрульні польоти.
У міністерстві заявили, що навчання спрямовані на підтримку готовності військ до виконання бойових завдань.
Як відзначає АР, тактична ядерна зброя включає в себе бомби, боєголовки для ракет малої дальності та артилерійські боєприпаси і призначена для використання на полі бою. Зазвичай вони набагато менш потужні, ніж стратегічна зброя — масивні боєголовки, якими оснащуються міжконтинентальні балістичні ракети і які призначені для знищення цілих міст.
Попередні два раунди маневрів пройшли у травні та червні. Червневі навчання проводилися спільно зі збройними силами Білорусі.
2023 року Росія перемістила частину своєї тактичної ядерної зброї в сусідню Білорусь , яка межує з Україною та членами НАТО Польщею, Латвією та Литвою.
“Ядерна міць”
Як пише АР, очільник Росії Володимир Путін і його офіційні особи неодноразово нагадували Заходу про ядерну міць РФ, намагаючись перешкодити союзникам по НАТО нарощувати підтримку України.
У Кремлі назвали навчання з тактичної ядерної зброї частиною відповіді Москви на заяви союзників по НАТО про “заохочення ударів по території Росії західною зброєю та можливе розміщення західних військ в Україні”. При цьому Путін заявив, що Росії не потрібна ядерна зброя для досягнення своїх цілей в Україні. Але він також підтвердив, що вона може бути використана у разі “загрози територіальній цілісності Росії відповідно до ядерної доктрини країни”.
За словами Путіна, цю доктрину “можна змінити з урахуванням глобальної ситуації, що розвивається”.