У Польщі українських військових навчають інструктори із 24 країн

У Польщі українських військових навчають інструктори із 24 країн

У Польщі в рамках навчальної місії Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні проходять навчання війсковослужбовців ЗСУ.

«Навчальна діяльність на території Республіки Польща координується багатонаціональним загальновійськовим командуванням підготовки», – повідомляє Генштаб Польщі.

У місії Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні беруть участь 24 європейські країни, які запропонували своїм інструкторам взяти участь у навчальних модулях.

У лютому цього року у Брюсселі міністри оборони країн НАТО прийняли рішення про створення у польському Бидгощі тренувального центру, в якому тренуватимуться та підвищуватимуть кваліфікацію українські військові. Центр дозволить залучати військовослужбовців з країн Альянсу для обміну досвідом з уроків, які українські захисники винесли в ході російської війни.

Завданнями центру будуть спільний аналіз та узагальнення досвіду в сфері оборони та безпеки, удосконалення системи підготовки та військової освіти, сприяння підвищенню взаємосумісності, розвиток спроможностей Сил оборони України.

Робота Центру спрямована на досягнення повної взаємосумісності Збройних Сил України та сил країн НАТО.

Вперше представники Сил оборони України та НАТО зустрілися у березні у Польщі.

Серед короткострокових планів роботи JATEC розглядається створення спільних з НАТО дорожніх карт до Вашингтонського саміту (липень 2024 року) та організація заходів для запуску практичної діяльності Центру.  

вгору