"До кінця тижня Прикарпаття може вийти із червоної зони" – головний санлікар області

"До кінця тижня Прикарпаття може вийти із червоної зони" – головний санлікар області

Про це повідомив головний санітарний лікар області Руслан Савчук.

За його словами, лікарні Прикарпаття заповнені хворими на коронавірус в середньому на половину, повідомляє Суспільне Карпати.

До центральної міської клінічної лікарні за останній тиждень поступило менше пацієнтів, аніж у попередні. Проте кількість людей із важким перебігом хвороби залишається високою, розповідає головний лікар закладу Тарас Масляк. Не знижується поки і смертність. За його словами, карантин позитивно вплинув на кількість госпіталізацій, але нехтувати вимогами не варто.

“Ми трохи “видихнули” від пацієнтів, які до нас поступали. Але терміни перебування хворого у лікарні значно зросли. Якщо колись пацієнт у нас лежав 7-10 днів, то зараз – мінімум 14-30 днів. І важкість протікання хвороби є. Через це у нас ліжко-місця не так швидко звільняються”, – пояснив Тарас Масляк.

Завдяки карантинним обмеженням, ситуація із коронавірусом в області стабілізувалася, вважає головний санітарний лікар області Руслан Савчук. В середньому, лікарні області заповнені хворими на коронавірус на 51 %. Зараз два показники поки не дозволяють Прикарпаттю вийти із червоної зони – епідемічний поріг та рівень госпіталізації. Але і вони знижуються.

“Якщо ці показники протягом цього тижня і надалі будуть так впевнено йти донизу, то ми зможемо десь, за моїми прогнозами, до кінця тижня вийти з червоної зони. Але це в будь-якому разі відбувається за рішенням уряду і МОЗ”, – каже Руслан Савчук.

вгору