Вибух у Карпатах: загинуло двоє туристів

Вибух у Карпатах: загинуло двоє туристів

Вчора, 15 вересня, о 21:20 до рятувальників Івано-Франківщини надійшло повідомлення про вибух у Карпатах, внаслідок якого загинули люди.

Про це повідомили в управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Група туристів з 12 осіб, в т.ч. 2 дитини віком 3 та 5 років та 1 громадянин Великобританії, під час привалу на полонині «Під Берди», поблизу села Вороненка Поляницької ТГ розвела багаття. Під час цього відбувся вибух. Наразі невідомо, що саме могло вибухнути – можливо, йдеться про артснаряд чи міну часів Другої Світової.

За наданими координатами подія трапилась на адміністративній території Закарпатської області. На місці події дві особи загинули, четверо отримали травми, з них троє – у важкому стані.

О 00.45 рятувальники пошуково-рятувального відділення розпочали супровід з полонини до підніжжя гори однієї постраждалої особи, яку о 01.40 передали бригаді ШНМД в підніжжі гори. О 01.15 розпочато супровід учасників групи, які не зазнали травмувань.

О 02.20 рятувальниками розпочато заходи з перенесення на ношах ще одної особи, а двох інших постраждалих транспортували автомобілями підвищеної прохідності до підніжжя в с. Вороненко Поляницької ТГ. На місці події залишаються під наглядом гірських рятувальників ГУ ДСНС в Закарпатській області тіла двох загиблих

Станом на 04:20 роботи по рятуванню потерпілих завершено, четверо травмованих з травмами різних ступенів важкості госпіталізовано до КНП «Яремчанська ЦМЛ».

Для надання допомоги постраждалим було залучено 10 од. тех., в т.ч. “Богун” та 38 чол. особового складу ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області, з них 27 гірських рятувальників (ПРВ Ворохта, ПРВ Яремче, ПРВ Верховина, ПРВ Івано-Франківськ, ур. Заросляк ПРВ Ворохта, ПРВ Косів), МОГ Надвірнянського РУ, чергова зміна ОКЦ, МОГ ГУ ДСНС в області. 

вгору