В Івано-Франківській ОДА пояснили, чому область не може вийти з “червоної” зони

В Івано-Франківській ОДА пояснили, чому область не може вийти з “червоної” зони

Пандемія COVID-19 – це виклик для всього світу. Боротись із вірусом потрібно разом, консолідувавши всі зусилля.

Івано-Франківська обласна державна адміністрація від початку року здійснює постійний моніторинг та аналіз епідемічної ситуації на Прикарпатті.

Міністерство охорони здоров’я визначило ряд контрольних показників, з допомогою яких визначається загальна епідемічна ситуація у регіонах України та спроможність системи охорони здоров’я забезпечити відповідне надання медичних послуг.

Мова йде про:

· Кількість тестувань методами ПЛР та ІФА (не менше 300 тестувань на 100 тисяч населення);

· Коефіцієнт виявлення випадків інфікування (не більше 20%);

· Динаміка рівня госпіталізацій (не більше 50%);

· Рівень госпіталізацій (не більше 60 на 100 тисяч населення);

· Завантаженість ліжок з киснем (не більше 65%).

Крім того, враховується показник перевищення епідпорогу сумарний для COVID-19, грипу та ГРВІ.

Перевищення окремих показників в Івано-Франківській області спричинило запровадження так званої «червоної» зони та строгих карантинних обмежень.

Вийти зі складної ситуації можна лише поєднавши такі підходи:

1. Розірвання ланцюга поширення хвороби та відповідно зменшення кількості нових випадків захворювання;

2. Збільшення потужностей медичної системи;

3. Вакцинація.

Завдяки Президенту України Володимиру Зеленському та Кабінету Міністрів України ми змогли ефективно працювати в цих напрямках. Зокрема, обґрунтовано та своєчасно запровадили карантинні обмеження, які показали відповідний позитивний ефект. Активно розгортали "ковідні" ліжко-місця, забезпечували їх киснем, оснащували лікарні апаратами штучної вентиляції легень та іншим медобладнанням і медпрепаратами. Це дало можливість лікарям вчасно надавати якісну допомогу всім, хто цього потребував. Також розпочалась та здійснюється відповідно до плану вакцинація жителів області.

Карантинні обмеження є вимушеним кроком для збереження життів прикарпатців. Але облдержадміністрація розуміє, що такі заходи водночас негативно впливають на стан економіки, зокрема на малий бізнес.

Прикарпаття вже минуло пік захворюваності. На щастя, зараз ми спостерігаємо позитивну динаміку. Показники стабілізуються, однак рівень госпіталізації на 100 тисяч населення залишається вищим встановленої допустимої норми. Станом на зараз цей показник сягає шкали 63,5 при допустимих межах - 60. Це означає, що за останні сім днів в області госпіталізували 867 осіб, при допустимому рівні – 820 осіб.

Хочу пояснити, що цей показник розраховується як загальна кількість госпіталізацій пацієнтів протягом семи днів на кожних 100 тисяч населення в області. Важливо те, що цей показник жодним чином не залежить від кількості розгорнутих "ковідних" ліжко-місць як іноді про це заявляють деякі публічні особи.

"Аналіз епідемічної ситуації, який ми постійно проводимо, показує певну неоднорідність у розрізі окремих територій Прикарпаття. Для того, щоб детальніше окреслити цю неоднорідність ми наразі аналізуємо ситуацію із захворюванням за старим адміністративним поділом області",- зазначив Бойчук

На рівень госпіталізацій безпосередньо впливає середній показник захворюваності. В області за попередній тиждень (від 29 березня по 4 квітня) він становить 150,3 особи на 100 тисяч населення. Є території, де цей показник нижчий від середнього по області. На інших – він близький до середнього по області.

Та особливе занепокоєння викликає ситуація на територіях, де показник захворюваності за попередній тиждень значно перевищує середнє значення в області. Саме через це Прикарпаття в цілому не так швидко виходить з «червоної» зони, як би нам цього хотілось.

Тому облдержадміністрація звертається не тільки до громадян, а й до представників місцевого самоврядування. Від вашої позиції та від ваших дій залежить життя і здоров'я людей та повернення області до нормального життя. А саме цього зараз найбільше очікують жителі Прикарпаття.

З аналітичними матеріалами можна ознайомитися за посиланням - http://www.if.gov.ua/files/uploads/COVID-07-04-2021_(1)_(1).pdf

#STOPCOVID19 #КризовийШтаб

вгору