СБУ викрила ще 12 проросійських інтернет-агітаторів

СБУ викрила ще 12 проросійських інтернет-агітаторів

Служба безпеки нейтралізувала підривну діяльність ще 12 проросійських агітаторів, які поширювали антиукраїнський контент в інтернеті, серед них – “ідеологи” встановлення в Україні пам’ятників Кадирову.

Так, на Полтавщині за матеріалами СБУ 8 років тюрми загрожує двом ворожим пропагандистам. Один з них – працівник місцевого підприємства критичної інфраструктури, який прославляв повномасштабне вторгнення в Україну. Інший фігурант “просував” в інтернеті ідею встановлення в українських містах пам’ятників Кадирову.

У Дніпропетровській області викрили колишнього місцевого комерсанта, що героїзував бойовиків ПВК “Вагнер” та виправдовував їхню участь у штурмі українських міст на сході України. Деструктивні “гасла” він поширював через інтернет, а також під час спілкування зі знайомими.

На Донеччині нейтралізували цілий “осередок” проросійських інтернет-агітаторів. До нього входили 4 мешканці регіону, які вихваляли бойовиків терористичних організацій “Л/ДНР”, задіяних на східному фронті.

 У Кіровоградській області затримали мешканця Онуфрієвського району. У своїх дописах в соцмережі “Одноклассники” він називав “незаконною” деокупацію Херсона.

У Чернігівській області повідомили про підозру ще двом ворожим агітаторам. На власних акаунтах у соцмережах вони розміщували пропагандистські дописи, які підхоплювали російські інтернет-групи. Встановлено, що син однієї з фігуранток є російським військовим, з яким вона перебувала на постійному зв’язку.

  •  

На Рівненщині задокументували підривну діяльність двох громадянок РФ, що мають посвідки на постійне проживання в Україні. У заборонених соцмережах вони дискредитували українських захисників та схвалювали злочини російських окупантів з Бурятії проти цивільного населення.

За всіма викритими фактами тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочинів і притягнення винних до відповідальності.

вгору