Російські олігархи вивели з Європи 50 мільярдів доларів активів, – Bloomberg

Російські олігархи вивели з Європи 50 мільярдів доларів активів, – Bloomberg

Зараз у найбагатших росіян залишається все менше місць, куди можна вкласти свої статки.

Російські мільярдери, які перебувають під міжнародними санкціями та під тиском президента РФ Володимира Путіна з вимогою повернути свої капітали, вивели з Європи активи на десятки мільярдів доларів з моменту повномасштабного вторгнення в Україну.

Про це пише агентство Bloomberg, повідомляє УНН.

Минулого місяця акціонери United Medical Group CY Plc і MD Medical Group Investments Plc, підконтрольні олігархам Ігорю Шилову і Марку Курцеру, схвалили переїзд компаній з Кіпру до Росії. Цей переїзд, як зазначає Bloomberg, допоможе збільшити загальну вартість активів, які найбагатші росіяни вивели з лютого 2022 року, щонайменше до 50 мільярдів доларів США.

Переведення активів, зареєстрованих на Кіпрі, Джерсі та у Швейцарії, до Росії та країн, які Кремль вважає дружніми, таких як Об’єднані Арабські Емірати та Казахстан, розпочалося невдовзі після вторгнення. Одними першими, хто вивів активи, були мільярдер з виробництва добрив Андрій Гур’єв та металургійний магнат Віктор Рашніков зі Швейцарії та Кіпру до Росії. Інші, такі як мільярдер Ігор Алтушкін, перевели кошти пізніше.

  •  

Як повідомляє Bloomberg, Кремль чинить тиск на найбагатших росіян, щоб вони репатріювали свої активи з країн, які він називає “недружніми”. Було призупинено дію угод про уникнення подвійного оподаткування, що зробило недоцільним залишатися зареєстрованими в Європі. Росія ускладнює для компаній виплату дивідендів або продаж активів суб’єктам, зареєстрованим у таких юрисдикціях.

У серпні Володимир Путін доручив уряду створити механізм, який дозволить Росії відновити контроль над російськими компаніями, де такий контроль здійснюється через іноземні структури і був втрачений в результаті санкцій. Щоб заманити олігархів додому, кремль використовував такі стимули, як місцеві низькоподаткові внутрішні “офшорні” зони, які він запровадив у 2018 році і постійно вдосконалює. Росія також підвищила вартість зберігання активів у традиційних місцях, таких як Кіпр або Мальта, тоді як холдинги з міжнародними активами, перереєстровані в Росії, можуть претендувати на податкові пільги.

вгору