Рада ухвалила ключовий закон земельної реформи

Рада ухвалила ключовий закон земельної реформи

Верховна Рада на засіданні 28 квітня у другому читанні та в цілому ухвалила закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації – він є ключовим для проведення земельної реформи.

Документ підтримали 284 депутати, пише УП.

Законопроєкт №2194 регулює передачу земель "на місця" громадам. Він має виправити юридичні колізії роботи ринку землі, а також врегулювати реалізацію переважного права орендаря на купівлю та електронні земельні торги.

Розгляд документу тривав понад місяць – його розпочали 16 березня, проте голосування у другому читанні відбулося лише 28 квітня. Це сталося через кількість поданих нардепами правок – їх налічувалося понад 3 тисячі.

Як повідомляє Мінагрополітики, серед основних нововведень законопроєкту:

передача земель у комунальну власність сільських, селищних, міських рад;
скасування зайвих дозволів та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою;
запровадження незалежного контролю документації із землеустрою через громадську експертизу / рецензування;
надання відомостей документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних;
інтеграція та уніфікація землевпорядної, топографо-геодезичної та картографічної діяльності;
запровадження страхування професійної відповідальності виконавців робіт із землеустрою як альтернативи державному контролю;
зменшення вартості робіт та тривалості часу, що витрачається на виконання процедур, пов’язаних з проведенням землеустрою;
зменшення ризиків хабарництва та корупції.
Як раніше зазначав ексочільник Мінекономіки Павло Кухта, 2194 "є однією з умов отримання $700 млн дуже дешевої кредитної підтримки від Світового банку". Крім того, за умови повної реалізації земельної реформи, Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до групи Світового банку, планує інвестувати в економіку України близько 3 мільярдів доларів до 2024 року.

"В основі документу – спрощення доступу до земельних ресурсів населення та бізнесу, розширення повноважень місцевих громад та впровадження цифрової трансформації земельних відносин", - прокоментував закон міністр економіки Ігор Петрашко.

вгору