На Косівщині ліжникарству дають нове дихання

На Косівщині ліжникарству дають нове дихання
Гуцульські ковдри з нефарбованої вовни називаються ліжниками і їх виробляли гуцули стільки часу, скільки себе пам’ятають.

Про це йдеться на сторінці 52 Carpathian Lifestyle Experiences.

Виробництво ліжників також прив’язане до гірських рік, на яких гуцули будували дерев’яні «ванни» саме для відмочування, «валяння» ліжників – валила. Це робилося для того, щоб проміжки між нитками у ліжнику звузилися, стали щільнішими. Після валила ліжник не тільки збігається, але й розпушується природним способом.

Яворів Косівського району відомий саме ліжникарством. Світлана Павлюк одна з небагатьох майстринь ліжникарства, котра готова давати майстеркласи ремесла. Це тому, що окрім любові до ткацтва має ще одну сродну справу - спілкування з людьми.

Яворівська родина Павлюків, чесання вовни й ліжникарство для яких є основною економічною діяльністю, створила своє валило, що дозволяє обробляти одночасно десять-п’ятнадцять ліжників. А ще валило, працюючи за принципом потужного джакузі, є ексклюзивною можливістю для екстремального оздоровлення та незабутніх вражень у гірській воді під високим водяним тиском для гостей її садиби. 

Будучи в Яворові не забудьте завітати до Дідової хатчини, а після – на екскурсію в Косів до майстерні Ґушка, що є новим диханням яворівського ліжникарського промислу, соціальне підприємство команди молодих людей яке підіймає престиж ткацтва, забезпечує роботою молодих яворівських ткаль і тримає при житті цю п’ятсотлітню традицію.

Публікацію підготовлено в рамках проекту "52 способи життя в Карпатах: відродження традиційних культур праці”, що реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна Hungary Slovakia Romania Ukraine Cross Border Cooperation (www.huskroua-cbc.eu) на 2014-2020 роки. Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО «Туристична Асоціація Івано-Франківщини» і не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.

вгору