Через ворожий обстріл на Запорізькій АЕС черговий блекаут – Енергоатом

Через ворожий обстріл на Запорізькій АЕС черговий блекаут – Енергоатом

Російські окупанти всьоме ставлять під ризик ядерну та радіаційну безпеку всього світу, атакуючи ЗАЕС.

Унаслідок терористичного обстрілу 22 травня вранці, о 5:26, відключилась остання високовольтна лінія електропередачі Дніпровська 750кВ, від якої живила власні потреби тимчасово окупована Запорізька АЕС.

Уже всьоме від початку окупації, 4 березня 2022 року, української станції російськими терористами ЗАЕС переходить в режим блекауту. Після втрати зовнішнього живлення, яке є життєво необхідним для роботи насосів охолодження ядерного палива в басейнах витримки та ядерних реакторах енергоблоків, в автоматичному режимі ввімкнулись всі дизель-генератори АЕС. Запасу пального для них вистачить на десять діб. Зворотний відлік розпочався.

У разі неможливості поновити зовнішнє живлення станції протягом цього часу може статись аварія з радіаційними наслідками для всього світу.

“Подальша окупація ЗАЕС росією, панування на станції нелегітимного та непідготовленого рашистського керівництва, яке не несе ніякої відповідальності за ядерну і радіаційну безпеку об‘єкта, постійно наближає ЗАЕС до невиправного. Саме тому Запорізьку АЕС негайно мають повернути під повний контроль законного оператора – НАЕК “Енергоатом”, із подальшим приведенням станції до нормального режиму експлуатації й поновленням ядерної та радіаційної безпеки об‘єкта. Наразі для цього необхідні термінові дії всієї міжнародної спільноти! Ядерний тероризм РФ має бути негайно зупинений, а загарбники – покинути територію станції та її міста-супутника Енергодар!”, – додали в дописі.

вгору