Через Карпати – за кордон: заблокували черговий канал для ухилянтів

Через Карпати – за кордон: заблокували черговий канал для ухилянтів
«Зелений коридор» діяв у гірській частині Прикарпаття, коштувала така «мандрівка» від 2,5 до 3 тисяч доларів.
 
Коридор організували троє фігурантів. Їх протиправну діяльність оперативно викрили та зупинили поліцейські спільно зі співробітниками УСБУ в Івано-Франківській області.
Групі осіб слідчі уже повідомили про підозру. Процесуальне керівництво у справі здійснює Івано-Франківська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.
 
Слідчі встановили, що злочинну схему з незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків організував 39-річний мешканець Чернівецької області. До незаконної діяльності він залучив ще двох спільників, одна з них – жінка. Вона допомагала з пошуками клієнтів, а також консультувала їх.
 
Другий спільник транспортував «ухилянта» до визначеного організатором місця. Це гірський масив, що знаходиться за декілька кілометрів від державного кордону. Надалі організатор отримував кошти від клієнта та транспортував його до кордону. А уже звідти вони пішки переходили на територію Румунії.
 
Поліцейські провели обшуки у зловмисників. Вилучили численні речові докази, які вони використовували у своїй протиправній діяльності: мобільні телефони, гірський мотоцикл, зошити з чорновими записами, банківські картки тощо.
 
За фактом організації незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон трьом фігурантам повідомлено про підозру у за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України.
 
Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 9 років з конфіскацією майна.
 
Наразі поліцейські встановлюють інших осіб, які можуть бути причетними до незаконної діяльності злочинної групи, а також «ухилянтів», яких уже переправили за кордон.
вгору