Іван Крулько: У бюджеті-2022 не враховано щонайменше 161 мільярд гривень доходів

Іван Крулько: У бюджеті-2022 не враховано щонайменше 161 мільярд гривень доходів

«Батьківщина» проаналізувала бюджет на наступний рік і виявила неврахованих як мінімум 161 мільярд гривень, що можна спрямувати на покращення соціальних стандартів, зокрема, пенсійного забезпечення.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник Бюджетного комітету, народний депутат Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «UA:Перший».

За словами парламентарія, в Україні пенсійне забезпечення на стільки незадовільне, що не дає людям змоги нормально прожити місяць.

«У бюджеті на 2022 рік планується затвердити прожитковий мінімум на одну особу на рівні 2393 гривні, від якого буде визначатись мінімальна пенсія для людей. Але це не дотягує навіть до 50% фактичного прожиткового мінімуму. На думку команди «Батьківщини», обсяг пенсійного забезпечення має вираховуватись від фактичного розміру прожиткового мінімуму, який наразі становить 4347 гривень», – нагадав народний депутат.

На його думку, владі слід виконувати закон, а не «гратись» у подачки у вигляді доплат до пенсій у розмірі 400-500 гривень залежно від вікової групи, що не вирішує загальної проблеми.

Крім того, Іван Крулько звернув увагу на неврегульованість ситуації із дефіцитом Пенсійного фонду, що є серйозним тягарем для бюджету України.

«Ми не побачили ні в бюджеті на поточний рік, ні в пропозиціях до бюджету на наступний рік жодних пропозицій від уряду, що робити з дефіцитом Пенсійного фонду і як він буде долатись», – зауважив заступник Голови партії.

Він також нагадав, що «Батьківщина» пропонує спрямувати 2,7 мільярда доларів, які надійшли у вигляді безповоротної допомоги від МВФ у постковідний період, на підвищення субсидій, соціальних стандартів і покриття різниці у тарифах.

«Бо 36 мільярдів гривень, закладених у бюджет на субсидії, не покриють потреби до кінця року. Адже тарифи зростають, а кількість субсидіантів скорочується, у тому числі адміністративними інструментами. Такого зростання тарифів не витримають ні люди, ні місцеві бюджети», – уточнив народний депутат.

вгору