Апарат Івано-Франківської районної ради залишився без зарплати

Апарат Івано-Франківської районної ради залишився без зарплати

Така ситуація може продовжуватись ще кілька місяців, що жодним чином не сприяє продуктивній роботі ради.

Люди у владі фінансово потерпають. На Прикарпатті апарату новоствореної Івано-Франківської районної ради, яка офіційно працює з листопада минулого року, держава не передбачила зарплату. Про це йшлося на III сесії ради, пише News ОТГ Івано-Франківськ з посиланням на ПІК.

«Незрозуміло, як має фінансуватися заробітна плата апарату районної ради (всього 6 осіб, – ред.). Не зрозуміло, як профінансувати зарплатню апаратам районних рад, які підлягають ліквідації. Закон не передбачив нічого”, – сказав голова районної ради Василь Попович.

З цим складним питанням він звертався до народного депутата України Оксани Савчук.

“Вона мені дала контакти Віталія Безгіна, народного депутата України, голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою. І він мені також нічого не обіцяв, окрім того, що сказав: «Ми направимо вашого листа в Кабмін, бо від Кабміну залежить, як швидко буде сформована райдержадміністрація, яка займеться цими питаннями», – розповів депутатам пан Попович.

Оскільки ж на формування РДА за найсприятливіших умов піде не менше двох місяців (штат передбачають у кількості 193 особи), то працівники районних рад ще не скоро отримають своє, зароблене.

До слова, у попередніх районних рад, які увійшли до Івано-Франківської, є «вільні залишки коштів”  – 10 мільйонів гривень. Але нема законодавчого акту, який би дозволив використати ці гроші на сьогоднішні потреби.

«Ось таке у державної влади ставлення до органів місцевого самоврядування», – підсумував Попович.

В надії на те, що верхи нарешті мусять відреагувати на відсутність фінансів на життєзабезпечення  владного апарату мега району, 44 депутати, що були присутні  на сесії, підтримали підготовлене Звернення районної ради до Президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо питань функціонування новоутвореної Івано-Франківської районної ради.

Також варто зазначити, що попри гострі проблеми у самій  районній раді, її депутати прийняли звернення до вищих органів української влади щодо необгрунтованого підвищення тарифів на енергоносії.

На пленарному засіданні депутати також розглянули питання: про безоплатну передачу майна із спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст ліквідованих Богородчанського та Рогатинського районів. Затвердили передавальні акти актактивів та зобов’язань Галицької, Рогатинської, Тисменицької та Тлумацької районних рад.

Нагадаємо, що Івано-Франківський район об’єднав колишні Богородчанський, Галицький, Рогатинський, Тисменицький і Тлумацький райони. 

вгору