У Франківську презентували стрічку про кіборгів

У Франківську презентували стрічку про кіборгів

В Івано-Франківську презентували кінофільм "Трохи нижче неба". Стрічка – про українських кіборгів, які захищали Донецький аеропорт. До фільму увійшли інтерв’ю родичів та побратимів бійців, які загинули в Донецьку, пише Суспільне Карпати.

Окрім інтерв’ю, у фільмі використали відео, які відзняли воїни під час оборони аеропорту.

"Це — про внутрішній бій, про переживання матерів, про те, що саме відбувалося у стінах Донецького аеропорту. Тобто, це не якийсь екшн. Коли ти приїжджаєш в Дніпро, я вже не кажу про Івано-Франківськ, про Київ, війна взагалі не відчувається. А там, я сам до 2019 року воював, ти перебуваєш в зовсім іншій країні, — каже автор та продюсер фільму Михайло Ухман. — Цей фільм про те, що не всі мають воювати, але якщо ми не проженемо російських окупантів, не зрозуміємо біль тих, хто пережив це все, ні в Івано-Франківську, ні у Львові, ні у Чернівцях думати про благополуччя життя ми не будемо".

 Михайло Ухман розповідає, що матеріал для фільму збирав впродовж двох років. У 2017 році чоловік зустрівся з кібогами в селі Піски, вони розповідали історії, яких не було в засобах масової інформації. Історія одного бійця особливо надихнула митця.

"У серпні в автокатастрофі гине його дружина вагітна. Він йде воювати, свідомо шукаючи смерть. Так і говорить: "Я хочу зустрітися зі своєю дружиною, сам я не можу покінчити життя самогубством, тому хочу загинути в бою". Він настільки хоробро воював цей хлопець – В’ячеслав, що ватажки терористів – Гіві і Моторола — назначали суму 50 тисяч доларів за його життя. А коли його вбили 20 січня, коли його тіло лежало біля ніг, Гіві, якщо не помиляюсь, сказав: "Вот тебе слава твоя, Слава" — розповідає автор та продюсер фільму Михайло Ухман.

Оператор стрічки Сергій Коновал розповідає, що інтерв’ю записували з 30 людьми. У творців фільму – 40 годин розповідей родичів та побратимів кіборгів.

"Ми не можемо дати весь цей матеріал — змушені були дати лише годину, щоб глядачу було комфортно дивитися. Бо це кіно важке, його треба дуже уважно дивитися. При монтажі ми не використовували закадрового голосу, тобто ми використовували всі ці кадри таким чином, що вони логічно звучать. Щоб не було суб’єктивної думки, щоб це було через призму очевидців і родичів загиблих", — розповідає Сергій Коновал.

вгору